24 kwiecień 2024

Samoobrona z policyjnymi instruktorami

Jak szybko reagować w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, jak adekwatnie ocenić taką sytuację i jak się bronić. To podjęte tematy podczas spotkania naszych policyjnych instruktorów z mieszkankami Zielęcic. Podstawy samoobrony z pewnością dodają pewności siebie i opanowania w sytuacji zagrożenia. Dziękujemy uczestniczkom za zaangażowanie i sportową postawę.

Podczas zajęć policjanci rozmawiali z kobietami o sytuacjach z jakimi mogą się spotkać. Uczestniczki szkolenia miały okazję nauczyć się podstawowych i najskuteczniejszych technik obrony przed napastnikiem. Poznały podstawowe chwyty i uderzenia. Ucząyły się też jak zapanować nad strachem czy oswobodzić się z uchwytu.

Umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, które mogą sprowadzić na nas zagrożenie daje pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa. Samoobrona uczy również jak opanować strach i stres, który pojawia się w sytuacji zagrożenia. Przede wszystkim uczestniczki są instruowane jak zagrożenia uniknąć i jak się zachować, żeby napastnika zniechęcić do ataku.

To już kolejne zajęcia z samoobrony dla kobiet przeprowadzone przez instruktorów z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Cieszą się one dużą popularnością wśród mieszkanek naszego powiatu.