27 wrzesień 2022

Zatrzymani już dzień po zgłoszeniu

zdjęcie: Zatrzymani już dzień po zgłoszeniu / pixabay/2254677
Do 10 lat więzienia grozi 17-latce i 29-letniemu mężczyźnie. Oboje są podejrzewani o włamanie do mieszkania, a ich łupem m.in. stał się alkohol. Okazało się również, że mężczyzna strzelając z wiatrówki w budynek zniszczył elewację i okno. Dodatkowo kierował wobec poszkodowanego groźby karalne. Podejrzewanym grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie dotyczące włamania do mieszkania. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że ich łupem stał się m.in. alkohol. Funkcjonariusze, rozpytali świadków, zabezpieczyli ślady i monitoring. Na tej podstawie wytypowali podejrzewane osoby i już następnego dnia zatrzymali je. To 29-letni mężczyzna i 17-latka.

Szybko się okazało, że mężczyzna ma również inne przewinienia na koncie. Jak ustalili policjanci, podejrzany jeszcze tego samego dnia, wrócił do poszkodowanego i z wiatrówki na metalowe kulki strzelał w budynek. Swoim działaniem zniszczył elewację i okno. Dodatkowo okazało się, że w czasie całego zajścia, 29-latek był w stosunku do poszkodowanego agresywny, wulgarny i stosował wobec niego groźby. Poszkodowany swoje starty oszacował na 2 500 złotych.

Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Natomiast 29-latek musi się liczyć również z karą za zniszczenie mienia i groźby karalne. Grozi im kara do 10 lat więzienia.