26 maj 2020

Odpowie za przywłaszczenie portfela

Do 3 lat więzienia grozi 59-letniej mieszkance powiatu brzeskiego. Kobieta przywłaszczyła portfel wraz z dokumentami i 3 000 złotych. Kryminalni już godzinę później dotarli do podejrzewanej i zatrzymali ją. Mienie zostało zwrócone poszkodowanemu, a podejrzana musi się liczyć z konsekwencjami karnymi.
REKLAMA

Do tego zdarzenia doszło kilka dni temu w Grodkowie. Tam funkcjonariusze zostali zawiadomieni o przywłaszczeniu w jednym ze sklepów. Policjanci, który pojechali na miejsce ustalili szczegóły, rozpytali pracowników marketu i poszkodowanego. Z policyjnych ustaleń wynikało, że mężczyzna pozostawił portfel przy kasie. W ten sposób utracił dokumenty i blisko 3 000 złotych.

Na miejscu zabezpieczono monitoring i ustalono rysopis podejrzewanej. Dzięki temu ustalono jej tożsamość i już godzinę po zgłoszeniu policjanci dotarli do kobiety i zatrzymali ją. W mieszkaniu ujawnili portfel wraz z gotówką i dokumentami. Wszystko zostało zabezpieczone i zwrócone właścicielowi.

59-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego usłyszała zarzut przywłaszczenia, do którego się przyznała. Grozi jej teraz kara do 3 lat więzienia.

Przywłaszczenie cudzej rzeczy jest przestępstwem. Zatem jeśli zdarzy się tak, że znajdziemy rzecz należącą do innej osoby, mamy obowiązek ją oddać. Tak stanowi prawo. Jeśli natomiast przywłaszczymy czyjeś mienie musimy się liczyć z konsekwencjami karnymi.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
opolskie
7261
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Brzegu