2 maj 2022

Brzescy policjanci solidarni z Ukrainą

Podczas sobotniego festynu Solidarni z Ukrainą, mnóstwo atrakcji czekało na mieszkańców Brzegu i na uchodźców, którzy w naszym mieście znaleźli schronienie przed wojną. My również włączyliśmy się w przedsięwzięcie i swoim stanowiskiem przyciągaliśmy uczestników. Materiały profilaktyczne w języku polski i ukraińskim, odblaski i Policuś czekały na najmłodszych i ich rodziców.

Tym razem wzięliśmy udział w festynie charytatywnym Solidarni z Ukrainą, który został zorganizowany przez Bibliotekę Miejską w Brzegu. Podczas festynu na mieszkańców naszego miasta, a także uchodźców z Ukrainy, który uciekli przed wojną czekało wiele atrakcji. Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy, malowanie twarzy i olbrzymie bańki mydlane. Przede wszystkim jednak był to piknik podczas którego zorganizowano zbiórkę funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym obywatelom Ukrainy pozostającym na wojnie.

Policyjne stanowisko również cieszyło się dużym zainteresowaniem. Najmłodszym rozdawaliśmy odblaski, mieli również okazję wsiąść za kierownicę radiowozu czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Policusiem. Dorosłym natomiast przekazywaliśmy ulotki z podstawowymi zwrotami w tłumaczeniu polskim i ukraińskim, a także materiały z poradami prawnymi dotyczącą między innymi handlu ludźmi i zaginięcia osób.

Oprócz wypoczynku i lokalnych atrakcji, weekend majowy to również wzmożony ruch na drogach, więcej policyjnych patroli i nasze apele o to aby na drodze przede wszystkim zachować rozwagę i ostrożność. Dlatego każdy kierowca otrzymał materiały dotyczące przepisów drogowych i odpowiedzialności za kierownicą.