26 wrzesień 2022

40-latek usłyszał zarzut kradzieży i zniszczenia mienia

zdjęcie: 40-latek usłyszał zarzut kradzieży i zniszczenia mienia / pixabay/3241114
Do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu mieszkańcowi gminy Lewin Brzeski. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież 8 ton zboża i zniszczenie 60 arów uprawy rolnej. Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie podejrzanemu dwóch zarzutów kradzieży i zniszczenia mienia. Do tych zarzutów się przyznał grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Na początku tego miesiąca policjanci z Lewina Brzeskiego otrzymali zgłoszenie o kradzieży zboża i zniszczeniu pola uprawnego. Z przyjętego zawiadomienia wynikało, że z magazynu jednej nocy miało zniknąć 8 ton pszenicy.

Policjanci z Lewina Brzeskiego zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Już dzień po zgłoszeniu ustalili podejrzewanego – to 40-letni mieszkaniec gminy Lewin Brzeski. Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna pożyczył traktor od jednego z sąsiadów, a przyczepę od drugiego. W nocy pojechał do oddalonej o kilka kilometrów miejscowości i tam wjechał do magazynu skąd skradł 8 ton pszenicy. Jak się okazało, mężczyzna po drodze zniszczył 60 arów uprawy kukurydzy po której jechał

Mężczyzna swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 17 000 złotych. Zabrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów. Dotyczą one kradzieży i zniszczenia mienia. Do przedstawionego zarzutu się przyznał. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.